Do flagowych usług ITTINVEST zawsze należało zarządzanie urządzeniami informatycznymi wspomaganymi przez systemy komputerowe firmy Microsoft oraz systemy komputerowe Linux, UNIX zarówno w zakresie stacji klienckich jak i rozwiązań serwerowych.

Systemy serwerowe Windows

Posiadamy bogate doświadczenie praktyczne w zakresie administracji systemami Windows Server od wersji 2000 poprzez 2003, 2008 oraz 2012 i w różnych odmianach tych systemów.

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje biorąc udział w autoryzowanych szkoleniach poznając nowe możliwości pracy systemów z rodziny Windows i zdając egzaminy techniczne.

Obecny poziom kompetencji naszych inżynierów systemowych to tytuły MCSE Windows Server 2012 i MCSA Windows Server 2012 - ścieżki egzaminacyjne dla konfiguracji serwerów Windows oraz MCSA Windows 8 – scieżka egzaminacyjna dla stacji klienckich Windows.

Posiadana wiedza i doświadczenie w zakresie konfiguracji systemów firmy Microsoft daje nam swobodę w kreowaniu ustawień optymalnych pod kątem organizacji pracy, metod dostępu do pracy np. praca zdalna oraz stosowaniu zabezpieczeń wymaganych w organizacji – kopie zapasowe, ograniczenia dostępu.

Systemy serwerowe Linux, UNIX

Tworzymy rozwiązania usług sieciowych w oparciu o systemy operacyjne Linux i UNIX które niejednokrotnie nie są do zastąpienia poprzez systemy firmy Microsoft.

Poczynając od rozwiązań brzegowych jak systemy sterowania ruchem czy dostepęm do usług – rutery, poprzez serwery świadczące określone usługi - serwery www, serwery sql a kończąc na usługach katalogowych dostępnych w ramach infrastruktury lokalnej – serwer plików.

Tworząc konfiguracje bazujemy głównie na dystrybucjach Debian i FreeBSD których ciągły rozwój zapewnia coraz większe bezpieczeństwo, stabilność i szybkość działania.

Z wykorzystaniem systemów Linux i UNIX budujemy bezpieczne połączenia VPN umożliwiające logiczne łączenie oddziałów firmy ale i umożliwiamy bezpieczny dostęp do miejsca pracy pracownikom zdalnym.

Dobór sprzętu komputerowego i oprogramowania

Potrafimy dobrać odpowiedni sprzęt zapewniający bezawaryjną pracę systemów pracy grupowej – serwery, przewidując wzrost zapotrzebowania na zasoby w określonym etapie rozwoju Państwa firmy.

Doradzimy przy doborze optymalnej formy licencjonowania aby przewidzieć potrzeby informatyczne dla dalszego rozwoju Państwa firmy.

Systemy zabezpieczeń do firmy

Aby skuteczniej zarządzać ochroną antywirusową stacji roboczych i serwerów, posiadać dokładne informacje o przebiegu procesu skanowania czy zaistniałych incydentach dotyczących naruszenia zasad ochrony warto zastanowić się nad uruchomieniem rozwiązań z centralną administracją.

W takim rozwiązaniu stacja kliencka czy serwer komunikują się jednostką centralną – komputerem lub serwerem z zainstalowaną aplikacją do zarządzania konfiguracją centralnego systemu antywirusowego.

 • Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim:
 •  precyzyjna wiedza o stanie ochrony antywirusowej;
 •  możliwość wyświetlenia raportu o zaistniałych incydentach na stacjach klienckich;
 •  zmniejszenie obciążenia sieci komputerowej poprzez aktualizację sygnatur z centralnego systemu;
 •  zmniejszenie obciążenia stacji klienckiej poprzez użycie oprogramowania agenta;
 •  możliwość tworzenia odrębnych konfiguracji zabezpieczeń dla różnych działów np. inne uprawnienia dla działu handlowego a inne dla księgowego.

Wdrażamy głównie rozwiązania znanych i uznanych producentów takich jak Symantec, Trend Micro. Wyższe nakłady na poświęcone na podniesienie poziomu bezpieczeństwa zwracają się brakiem przerw w pracy i odsuniętą groźbą utraty cennych firmowych danych.

Wirtualizacja systemów operacyjnych i aplikacji

W środowiskach złożonych z większej liczby serwerów proponujmey Naszym Klientom zbudowanie wirtualnego środowiska IT gdzie znajdą się wirtualne maszyny – programowe reprezentacje Państwa serwerów i aplikacji.

Wirtualizacja serwerów, stacji klienckich i aplikacji jest rozwiązaniem, które pomaga optymalizować koszta użycia infrastruktury IT poprzez lepsze wykorzystanie zasobów informatycznych.

Przeciętna maszyna fizyczna wykorzystuje je w zaledwie 5-15%, zaś wirtualizacja pozwala na zwiększenie ich wykorzystania do nawet 80%. Daje to wymierne oszczędności na kosztach związanych z energią i oszczędności wynikające z zakupu sprzętu.

Równocześnie systemy operacyjne i aplikacje przestają być zależne od sprzętu, dzięki czemu łatwo można nimi zarządzać, skalować zależnie od potrzeb, a także replikować i przenosić na inne urządzenie w razie awarii.

ITTINVEST posiada duże doświadczenie w wirtualizacji systemów.

Sprawne przeprowadzenie pocesu wirtualizacji nie jest procesem łatwym dlatego przebieg wdrożenia jest różny dla każdej infrastruktury a dodatkowo uzależniony od wymagań Klienta.

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę wdrożenia, w ramach której:

 •  ocenimy czy wykorzystanie technologii wirtualizacji serwerów pozwoli uzyskać korzyści w konkretnym zastosowaniu i warunkach,
 •  doradzimy wybór optymalnego oprogramowania spośród dostępnych na rynku.
 •  rozwiążemy problemy związane z licencjonowaniem systemów operacyjnych w wirtualnych środowiskach oraz dostarczymy licencje na wybrane systemy do wirtualizacji
 •  przeprowadzimy wdrożenie na sprzęcie dostarczonym przez klienta lub wdrożymy rozwiązanie dedykowane (dobór, zakup oraz konfiguracja sprzętu, instalacja oprogramowania),
 •  zainstalujemy oprogramowanie hupervisor`a na serwerach, zoptymalizujemy konfigurację oraz zabezpieczymy serwery,
 •  pomożemy przeprowadzić migrację fizycznych serwerów do wirtualnych środowisk,  minimalizując niedostępności usług,
 •  przeprowadzimy szkolenie dla administratorów IT wskazując jak optymalnie wykorzystać możliwości wirtualnej infrastruktury,
 •  na Państwa życzenie zaoferujemy usługę opieki powdrożeniowej.

Pracujemy na rozwiązaniach światowych liderów specjalizujących się w budowaniu wirtualnej infrastruktury, takich jak: VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer.